Stroj Času

10. června 2011 v 14:57 | Eliška
Stroj času není v rozporu s principy dnešní fyziky. To neznamená, že jej dokáže sestrojit každý zhovadilec, ale zatím se zdá, že jeho existence není teoreticky vyloučena. Například černá díra uvězní a zachová všechen čas. Zatím však máme jisté problémy s opuštěním černé díry. Nejjednodušší stroj času je založen na červí díře: donedávna pouze hypotetickém, ale teoreticky možném tunelu, spojujícím dvě části časoprostoru.
Vědecký tým Necyklopedie se rozhodl vydat cestou červích děr, důvěrně známých z televizního seriálu Star Trek. V první fázi výzkumu tým hledal vhodného červa, který by červí díry vyhryzal. Po bezpočtu pokusů byl objeven červ kmene Arthropoda, čeledi Curculionidae - nosatcovití, jménem typographus, česky lýkožrout smrkový. Jeho pracovitost a kvalita tvořených červích děr jsou obdivuhodné.
Další fází je synchronizace obou částí časoprostoru, aby se cestovatel cestou nerozplynul.
Jiným druhem stroje času je jídlo. Pomocí různých pochutin (i nepochutin) se dá bezpečně cestovat v čase po celé naší planetě. K takovému druhu cestování potřebujete jen jídlo z období, do kterého chcete cestovat a transformátor, který vám vyrobí napětí o hodnotě 100 001 V (všimněte si, že je to prvočíslo). Nejprve si dané jídlo připravíte, položíte na porcelánový talíř a usednete ke stolu. Pak do jídla zapojíte kladný i záporný přívod elektrického proudu (návod na vytvoření vlastní domácí elektrárny i s transformátorem naleznete v deníku Járy Cimrmana). Během okamžiku se nad obloženým talířem objeví zelenomodrý spirálovitý portál a vám už chybí jen jím proskočit do minulosti. Pokud se chcete dostat zpět, musíte se domluvit s kamarádem ze současnosti, aby napsal zprávu, která přetrvá do doby než svět vymyslí lepší způsob, jak cestovat časem, a pošle pro vás záchrannou službu.

Editovat sekci První pokusyEditovatHistorická sekce VTN vypracovala věrohodný dokument odpovídající textu ze 13. století. Svitek byl strojem odeslán do roku 1817. Tam jej nalezl ve věžní kobce děkanského kostela sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové Václav Hanka. Nález byl brzy vydán tiskem jako Rukopis Královéhradecký a vzbudil obrovský ohlas. Členové VTN se záhy mohli z historických pramenů přesvědčit o funkčnosti jejich stroje času. Zkoušky s živými organismy budou brzy následovat.Vědecká rada VTN se rozhodla před vysláním člověka Ověřit funkčnost stroje pomocí testů. Do minulosti bude poslán artefakt. Pokud bude stroj funkční, o artefaktu se dočteme v historických knihách.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Solomon Rispolo Solomon Rispolo | Web | 10. června 2011 v 15:12 | Reagovat

No nevím, asi bych se styděl jen tak překopírovat cizí článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama